Výhled světových akcií na 2. čtvrtletí 2012: Velcí investoři se budou držet zpátky

| redakce

Akciový závod směrem k novým maximům, který jsme zažili v prvním čtvrtletí, nebude v dalších třech měsících pokračovat. Tvrdí to hlavní akciový stratég Jefferies Sean Darby. Kterým trhům se podle něj bude dařit, a které naopak zažijí korekci?

Hlavním důvodem pesimismu ohledně dalšího vývoje akcií je pro Jefferies je nízký objem obchodů, který provázel růst v posledních měsících. "Jasnější důkaz toho, že portfoliomanažeři akciím příliš nevěří, nenajdete," tvrdí Sean Darby.

Akciové varování: Insideři prodávají akcie jako diví Akciové varování: Insideři prodávají akcie jako diví Skupina zasvěcených investorů z řad managementů veřejně obchodovaných firem, která by měla o vyhlídkách svých ...

Podle optimistů na býčí straně akciové houpačky jsou právě peníze velkých investorů, kteří se dosud drželi zpátky, tedy takzvaně sidelines, tím největším příslibem pro další posun akciových indexů směrem vzhůru. Darby s tím ovšem nesouhlasí.

"Peníze investované velkými institucemi do konzervativních aktiv, jako jsou například dluhopisy a pevně úročené cenné papíry, jsou prakticky na stejné úrovni jako před akciovou rally. A ty se hned tak na akciový trh nepřesunou."

Kterým trhům Jefferies pro druhý kvartál "dává zelenou", a kterým naopak nevěří?

Výhled světových akcií na 2Q2012

Poznámka: Údaje jsou aktuální ke konci 1. čtvrtletí 2012.

Akcie, nebo dluhopisy? Dilema druhého čtvrtletí čeká na vyřešení Akcie, nebo dluhopisy? Dilema druhého čtvrtletí čeká na vyřešení Akcie mají za sebou skvělé čtvrtletí, S&P 500 posílil o 12 %. Americké státní dluhopisy ...

Zdroj: Jefferies Group

reklama
reklama