Na sever, nebo na jih: Vezmou osud akcií do rukou znovu centrální bankéři?

| redakce

Akcie na rozcestí, neveselé Velikonoce, čekání na výsledky - tak by se dala popsat nálada investorů během uplynulého víkendu. Americké trhy dnes na rozdíl od většiny evropských otevřou své "brány" a zahájí nový týden nejspíše níže, než zakončily ten minulý. Dlouhodobější vývoj bude ovšem výsledkem působení řady vlivů.

Americké akcie

Po páteční nepříznivé zprávě z trhu práce klesly ceny futures na americké akciové indexy zhruba o procento. Zahájení týdne se tedy nejspíše ponese v "červených tónech".

Prásk! Americká nezaměstnanost klesá na 8,2 %, ale nových míst je překvapivě málo!

V týdnu se čeká řada důležitých makročísel, "těžká váha" v podobě zmíněné nezaměstnanosti ovšem trhy nečeká. Větší vliv než jindy mohou mít například data z čínské ekonomiky, mimo jiné HDP za první kvartál.

Burzovní kalendář 9. 4. - 13. 4. 2012

Slovo má Fed?

Horší statistika z amerického trhu práce může být paradoxně v horizontu několika dnů příjemným povzbuzením pro americké akcie. Proč?

Zápis z jednání Fedu z minulého úterý odhalil hodně jestřábí náladu, žádné kohoutky s levnými dolary se otevírat neměly. Ovšem zápis popisuje náladu před několika týdny, kdy Fed zasedal. Nyní, po sérii přece jen horších (respektive ne už tak skvělých) dat z americké ekonomiky mohou být bankéři ochotnější uvažovat o další podpoře ekonomiky, pro akcie nejlépe pod magickým označením QE3. Co a koho tedy v tomto týdnu sledovat?

V pondělí bude sám Ben Bernanke mluvit na konferenci Fedu. Tématem jeho projevu je finanční stabilita, lze proto čekat reakci přímo na páteční čísla z trhu práce.

3 důvody, proč je QE3 stále ve hře 3 důvody, proč je QE3 stále ve hře Trhy budou po dlouhé růstové cestě prvním čtvrtletím potřebovat stimulaci. Tou se může stát třetí ...

  • 1
  • 2
reklama
reklama