Tři cesty, jak vydělat na německém ekonomickém oživení

| redakce

Nejistota, která nastala v minulém týdnu po francouzských prezidentských a řeckých parlamentních volbách, dokazuje, jak rozhodující je pro budoucnost celé eurozóny předvolební rétorika. V německých regionálních volbách utrpěla německá vládní CDU kancléřky Markelové další debakl, v zemi je ovšem zatím relativní klid. Celostátní volby jsou na řadě až v roce 2013. Jak se k německé "síle" v rámci Evropy postavit jako investor?

Německé stavebnictví - ilustrační foto

Rozmach radikálních názorů a odporu k politice vládních škrtů je patrný v celé eurozóně. Zvláště mezi mladou generací - průměrná nezaměstnanost mladých ve věku 15 až 24 let vylétla v některých členských zemích až k 50 %. Nespokojenost se nevyhnula ani Německu.

Politika konzervativní kancléřky Angely Merkelové se dostává pod palbu kritiky a výhra sociálních demokratů v regionálních volbách předznamenává, že debata o hledání rovnováhy mezi úsporami za účelem zkrocení deficitů eurozóny a potřebou expanzivní politiky podpory růstu bude hlavním tématem celoněmeckých voleb v roce 2013. S odstupem času je totiž zřejmé, že periferní ekonomiky, které musejí podstupovat drastické škrty, "sklouzávají" jedna po druhé stále hlouběji do recese.

Politiku však nechme stranou a podívejme se na Německo z pohledu investora.

Německé Blue Chips

Ve vašem investorském hledáčku by neměly chybět kvalitní německé akcie – nadnárodní korporace, které odchod Řecka z eurozóny nebo šarvátky uvnitř ní jen tak nezaskočí. Všeobecné riziko evropských firem je do ceny mezinárodně působících německých firem diskontováno přehnaně. Německo je a bude motorem Evropy i v další dekádě.

Nicméně příznivé valuace signalizují vhodný čas k tomu, abyste vyrazili na nákupy – tentokrát přímo na německou burzu!

Řecký odchod z eurozóny? Býčí signál pro všechny Řecký odchod z eurozóny? Býčí signál pro všechny Řecký odchod z eurozóny se v současnosti zdá být výrazně pravděpodobnější než před pár měsíci, ...

reklama
reklama