Strašidelná evropská akcie

| redakce

V pátek 11. května zestátnění, dnes další špatné zprávy. Bankia, jedna z předních španělských bank (drží desetinu depozit v celém španělském bankovním systému), zásobuje investory špatnými zprávami. Ve středu odsunula zveřejnění hospodářských výsledků za první kvartál, dnes kolují informace o změnách ve vedení banky.

Ve středu banka investorům "předhodila" pouze nekonkrétní zprávu, ve které chyběl hlavně údaj o rezervách na špatné úvěry. Podle dnešních informací španělského listu ABC mají banku opustit finanční ředitel Ildefonso Sanchez a šéf vnitřního auditu Miguel Angel Soria, oba prý kvůli snaze nového šéfa představenstva Josého Goirigolzarriho o odchod lidí zodpovědných za dosavadní řízení rizik Bankie.

Podle dalších informací z tisku klienti Bankie za uplynulý týden vybrali více než miliardu eur svých vkladů. Run jako vystřižený z učebnice.

Bankia

Run na španělské banky Run na španělské banky V týdnu Španělsko sice upsalo pokladniční poukázky v požadovaném objemu (vyšší výnosy se čekaly), přesto ...

Španělské banky: Ve skříni může číhat daleko větší nemovitostní kostlivec, banky musejí zvýšit rezervy o 30 miliard eur Španělské banky: Ve skříni může číhat daleko větší nemovitostní kostlivec, banky musejí zvýšit rezervy o 30 miliard eur Španělsko vypouští další kostlivce z bankovních skříní. Vedle nesolventního Řecka flirtujícího s odchodem z eurozóny ...

reklama
reklama