Tyhle akcie si kupte místo Facebooku!

| redakce

Investoři se těší na Facebook, ukázala to přeupsaná nabídka v IPO. Co mají dělat ti, na které se v úpisu nedostalo? Mají jít do rizika a nakoupit akcie Facebooku během prvního dne obchodování? Tržby Facebooku mezikvartálně klesají a náklady rostou kvůli tomu, jak firma expanduje: zvyšuje počet datových center a zaměstnanců. Ze vstupu firmy na burzu lze ovšem benefitovat i s dalšími veřejně obchodovanými tituly. Kterými?

1. Fusion-IO

Fusion-IO je nejznámějším dodavatelem SSD disků a Facebook s Applem patří mezi jeho nejvýznamnější zákazníky. Šéfem datového výzkumu Fusion-IO je spoluzakladatel Applu Steve Wozniak. SSD disky Facebooku umožňují rychlejší přístup k datům s potřebou méně energie potřebné k chlazení.

EPS za 3. čtvrtletí 6 centů na akcii předčil odhady analytiků, akcie ovšem klesají kvůli obavám investorů o výši hrubých marží. Tržby meziročně vzrostly o 40 % na 94,2 milionu USD.

Fusion-IO

2. Zynga

Společnost vyrábějící online hry pro sociální sítě je nejvhodnější cestou investice do Facebooku bez toho, abyste vlastnili jeho akcie. Díky hrám Zyngy plyne Facebooku značná část tržeb (11 % v roce 2011 a 12 % v prvním čtvrtletí 2012). Případný pokles hraní her je i jedním z velkých rizik pro finanční výsledky Facebooku.

Firma je diverzifikovaná a nezávisí jen na propojení s Facebookem – spustila svou platformu Zynga.com a spekuluje se, že expanduje i do segmentu online hazardních her (online gambling).

Zynga

Přemýšlíte o investici do akcií vybraných amerických společností? Máme pro vás řešení s nejnižším poplatkem na trhu.

reklama
reklama