Potenciální šoky pro akciové trhy: Mají podle vás jasné dopady?

| redakce

David Kotok ze společnosti Cumberland Advisors věří v pokračování býčího trhu, který začal 3. října. Rally je prý teprve v polovině svého cenového vývoje a v první třetině až čtvrtině z časového hlediska. Navzdory optimismu ovšem Kotok varuje před několika zásadními riziky.

Rizika

Vývoj akcií budou mít v rukou (stejně jako dosud) hlavně politici a centrální bankéři. Potenciální rizika spojená s globální nejistotou na trzích mohou působit asymetricky, čemuž by investoři měli přizpůsobit alokaci aktiv.

Která rizika podle Kotoka číhají na akciový růst?

Konec operace Twist

Pokud dojde k ukončení operace Twist skutečně na konci června, je potřeba si uvědomit, jaké by to mělo důsledky pro spready a výnosy dluhopisů, sklon výnosové křivky, oceňování repo kolaterálu, úroky z hypoték a oživení realitního trhu.

Fleckenstein: Fed řídí banda idiotů. Dokud se Evropa nezhroutí, neudělají nic

Fiskální chaos v USA koncem roku

Jak se s neudržitelným dluhovým břemenem vypořádá americká vláda? Bude o dluhovém stropu rozhodovat dosavadní prezident, nebo si Američané zvolí nového?

Daňové poplatníky nečeká nic dobrého ani v jednom případě. Nechuť k volené politické garnituře se bude zhoršovat a a nelze vyloučit stupňování nepokojů typu "Occupy Wall Street".

Americký dluhový strop: Hodiny tikají nebezpečně nahlas Americký dluhový strop: Hodiny tikají nebezpečně nahlas Když bylo v létě 2011 "za pět minut dvanáct" schváleno zvýšení dluhového stropu, Amerika i ...

reklama
reklama