Sell in May? Kdepak, tyhle akcie si přes léto nechte v portfoliu!

| redakce

Existuje hned několik důvodů, proč se letos nedržet pořekadla "Sell in May and go away". Navíc profesoři z novozélandské univerzity objevili dva sektory, kterých se letní výprodeje dotýkají jen minimálně, ba naopak dlouhodobě vykazují i v létě nadprůměrný výkon.

Z důvodů, proč letos v květnu neprodávat akcie, uveďme tři nejjasnější:

1. Sezónnost působí méně ve čtvrtém roce amerického prezidentského cyklu.

2. Pořekadlo se stalo mezi investory tak populárním, že se nyní května obávají a vyklízejí pozice s předstihem – v dubnu. Došlo k tomu loni i letos.

3. Ne všechny sektory vykazují podprůměrnou výkonnost během letních měsíců. Teorie je podložena i pozorováním – zaměřila se na ni akademická studie "Haloweenský efekt v amerických sektorech" od Bena Jacobsena a Nuttawata Visaltanachotiho z novozélandské Massey University.

Profesoři odhalili, že u některých sektorů existuje jen nepatrný rozdíl ve výnosech v průměrné zimě a v průměrném létě. Jde o dva sektory, a to spotřební a potravinářský. Pokud se tedy nechcete letos v květnu z trhu stáhnout a věříte, že letní sezóna bude silnější než obvykle, realokujte své portfolio tímto směrem.

S&P 500 letos pokoří 1 500 bodů, tvrdí Wien S&P 500 letos pokoří 1 500 bodů, tvrdí Wien Známý investor Byron Wien ze společnosti Blackstone předpokládá, že americké akcie ještě letos neřekly poslední ...

Poradci z Hulbert Financial Digest pak sestavili seznam akcií, které svými výnosy předčily strategii "kup a drž" za posledních 15 let.

Comcast

Comcast Corporation

PepsiCo

PepsiCo
reklama
reklama