Americká výsledková sezóna: Investory budou zajímat IT společnosti a Walt Disney

| redakce

Z nejvýznamnějších firem indexu S&P 500 přijdou na řadu v příštím týdnu například Walt Disney, Macy's, Cisco Systems nebo NVIDIA. Přinášíme jako obvykle odhady analytiků dotazovaných agenturou Bloomberg v přehledných grafech.

Tyson Foods (7. 5.)

Tyson Foods - čtvrtletní zisk a tržby
Walt Disney - čtvrtletní zisk a tržby

Walt Disney (8. 5.)

Diverzifikovaná mezinárodně působící společnost s pěti segmenty (mediální sítě, parky a rezorty, zábavní studia, spotřební produkty a interaktivní média) je členem indexu Dow. Pro dlouhodobý růst akcií hovoří kromě lepšího managementu ve srovnání s konkurenty (na základě posouzení ziskovosti a růstových ukazatelů) také zlepšující se situace v ekonomice a růst celého sektoru volného času a zábavy.

Tržní kapitalizace společnosti je necelých 8O miliard USD, drží 3,8 miliardy USD hotovosti a vyplácí dividendu 60 centů na akcii (1,4% dividendový výnos). I zisková marže je vyšší oproti průměru odvětví (13,3 % vs. 8 %). Aktuální P/E je 16,46, což z Disney dělá lehce podhodnocenou akcii.

Firma by měla v následujících letech benefitovat hlavně z expozice v zahraničí – všechny její produkty lze snadno "vyvážet" (bylo to patrné již v hospodaření ve fiskálním roce 2011 - podle regionů plynula firmě čtvrtina tržeb z neamerických trhů).

reklama
reklama