Akcie, se kterými lépe přečkáte současné finanční bouře

| redakce

Na vašem akciovém "nákupním seznamu" by neměly chybět tři firmy, které se nemusejí starat o to, zda se některá evropská země vzdá eura se všemi důsledky podobného kroku. První dvě jsou silné společnosti se stabilní výkonností a třetí zažívá konsolidaci, což znamená, že byste měli využít příležitosti k nákupu.

eBay

Akcie eBay svou relativně dobrou výkonností i během květnových turbulencí dokázaly, že zůstávají stále velmi atraktivní pro portfoliomanažery, kteří hledají zajištění proti současné nejistotě na trzích.

Důležitou součástí eBaye je platební systém PayPal. Nedávno firma oznámila, že k již existující síti klientů využívajících tuto technologii zařazuje dalších 15 maloobchodníků. Platit pomocí PayPal tak lze například už i u Aeropostale, J.C. Penney a Office Depot. Tržby z PayPal systému v prvním čtvrtletí rostly o 32 % a představují zhruba 40 % celkových tržeb eBaye.

Dařilo se i e-shopům. Management oznámil, že bude pracovat na zlepšení technologií, aby se zjednodušilo procházení stránek eBay.com.

eBay
reklama
reklama