Facebook za 25 USD? Výhodná koupě vypadá jinak!

| Peter B. Kiaer

Nedávno se mě někdo ptal, co si myslím o situaci kolem Facebooku po propadu ceny jeho akcií od květnového IPO. Musím říct, že už v únoru jsem psal o rozumné ceně 25 dolarů za akcii Facebooku. A právě na tuto hodnotu nakonec akcie klesly.

Ale ani teď bych se do nákupu akcií Facebooku nehrnul, a to z mnoha důvodů. Zaprvé, analytici teď upravují své předpovědi o ziscích Facebooku směrem dolů. Shodují se na tom, že za celý rok 2012 klesne zisk na akcii (EPS) o 11 %. Což zatím pokles ceny akcií Facebooku neodráží.

Zadruhé, kroky Facebooku se teď nedají dost dobře předpovědět a vypadají spíše jako zoufalé pokusy, například jeho snaha zpřístupnit služby dětem mladším 13 let. Přál bych si, abych měl přesnější informace o tom, co se právě teď s Facebookem děje. Doufám, že se toho dočkáme 23. července při představení výsledků za druhý kvartál.

Situace po IPO

Všichni se shodneme na jedné věci - celé IPO byl debakl! Graf vývoje ceny akcií Facebooku po vstupu na burzu je jedna velká katastrofa.

Facebook

Doufejme, že investoři nakupující za 45dolarové maximum prvního dne už akcie Facebooku prodali, nebo mají opravdu velkou trpělivost. Předpokládám totiž, že to ještě chvíli potrvá, než se znova dostaneme na 45 dolarů za akcii. Akcie už od svého uvedení a otevírací hodnoty 38 dolarů ztratila celkem 30 %.

Podvod, insider trading, fiasko? Facebook plní média jinak, než by chtěl Podvod, insider trading, fiasko? Facebook plní média jinak, než by chtěl Nutno dodat, že za to z velké části může hlavní správce úpisu jeho akcií, banka ...

reklama
reklama