10 důvodů, proč akcie Applu pokoří 1 000 USD

| redakce

Gene Munster, analytik investiční společnosti Piper Jaffray, zdvojnásobil svou cílovou cenu pro akcie Applu na 910 USD v následujících 12 měsících. Poukazuje především na boom poptávky po chytrých telefonech.

Munster vidí 10 klíčových faktorů, které by akcie Applu v následujících letech mohly vyzdvihnout až nad pomyslnou hranici 1 000 USD. Táhnout by je měly jak inovace produktového portfolia, tak například i potenciál zahraničních tržeb a expanze produktů Applu do korporátní sféry.

1. letos uvede Apple několik dlouho očekávaných novinek

Novinky Applu pro rok 2012 odstartoval aktualizovaný Mac. Největší očekávání jsou však spojena s říjnovým uvedením iPhonu 5. Navíc hned na začátek příštího roku je plánováno představení nového iPadu a zřejmě i převratné Apple TV. Nejenže tyto nové produkty zvednou tržby společnosti, ale potvrdí její pověst neúnavného inovátora.

Apple chystá novou revoluci zřejmě až na podzim, má proto smysl jeho akcie nakoupit už teď Apple chystá novou revoluci zřejmě až na podzim, má proto smysl jeho akcie nakoupit už teď Kulbinder Garcha, akciový analytik z Credit Suisse, vysvětluje, že Apple na své konferenci nepředstaví nový ...

2. iPhone 5 jako nejžhavější novinka 2012

Spuštění prodeje iPhonu 5 bude nepochybně velká událost. Nový iPhone by měl mít čtyřpalcový displej, technologii 5G LTE a moderní zevnějšek s kovovým zadním panelem podobný iPadu.

3. Apple TV bude hitem roku 2013

Podle Munstera dojde k dlouho očekávanému příchodu Apple TV v roce 2013. Miliony prodaných kusů by měly přispět 10 % k rychle rostoucímu trhu online připojených televizí během 1 až 3 let po uvedení. Obratem bychom měli pozorovat významný růst tržeb Applu. Munster odhaduje, že v roce 2013 porostou o 1 % s každým milionem prodaných televizí.

Apple
reklama
reklama