Až skončí krize v Evropě, akcie čeká býčí trh nevídaných rozměrů

| redakce

Evropa patronem všech býčích trhů? Vzhledem k tomu, že dnes není apríl, zní to možná jako špatný vtip. Obzvláště za situace, kdy se výnosy dluhopisů problémových ekonomik škrábou do závratných výšin a významné centrální banky celého světa nechávají alespoň zatím míček na "politické straně hřiště". Co se ovšem stane ve chvíli, kdy tato vleklá krize skončí (pokud se toho dožijeme)?

Niels Jensen z Absolute Return Partners LLP se ve svém měsíčním reportu zamýšlí nad tím, jak si budou evropské akciové trhy stát, až se dluhovou krizi podaří vyřešit. Asi není důvod s ním nesouhlasit, že evropské akcie čeká v budoucnu silná rally.

I kdyby došlo k nejhoršímu a euro by neřízeně zkolabovalo, nebude to armagedon, jak někteří vyhrožují. Akcie, které jsou již dnes velmi atraktivně ohodnoceny (na úrovni, jakou jsme neviděli od začátku 80. let), budou po odeznění krize růst jako žádné jiné na světě. Čeká se jen na "katalyzátor".

Pokud se však už nyní chystáte na evropské burzy, bankovní tituly raději vynechte!

Mnohé trhy jsou dnes dramaticky přeprodány, ceny akcií reflektují horší scénář, než jaký může nastat. Každé řešení, i kdyby šlo o "radikální řez", bude v této situaci pro akcie pozitivní.

Evropské akcie (DJ EuroStoxx 50)

Jak zachraňovat evropské banky, když bailouty nefungují? 7 jasných kroků Jak zachraňovat evropské banky, když bailouty nefungují? 7 jasných kroků Mnoha lidem na americkém trhu leží v žaludku, protože překročil hranici mezi byznysem a médii ...

  • 1
  • 2
reklama
reklama