Dvě firmy, které Apple nenechá zemřít, a jedna, kterou právě zabil

| redakce

S Googlem to v poslední době nevypadá vůbec dobře, soudní spor se společností Oracle sice vyhrál, ale dlouhodobý výhled není nic moc. Nedávná světová konference Applu v San Francisku mnohé ve skepticismu vůči Googlu jen utvrdila.

Apple vs. Google

Google se bude ještě nějakou dobu hřát na výsluní, ale ne dlouho. Firma, obzvláště technologická, nemůže fungovat jen proto, že dělá věci "docela dobře". Mohli byste se po neúspěšné obhajobě vítězství šampionátu radovat z druhého místa? Ne.

Odmítnutí Google Maps aneb poslední hřebíček do rakve Googlu

Ve stínu Applu působí Google hloupě a retardovaně. A to není jen kvůli nedávnému gestu, ve kterém Apple oznámil, že se zbavuje Google Maps. Tato nálada již přetrvává delší dobu.

Google bude zkrátka stále jen vyhledávačem, jehož byznys je postavený na reklamách, které většina lidí považuje za spam. Nic víc. Kdyby Google nebyl zaneprázdněn nesmyslnými projekty, které ani negenerují zisk, ani nevylepšují konkurenční pozici, možná by využil své akvizice Zagatu k ukončení experimentů typu Yelp a Open Table.

Apple dokáže s naprosto chladnou hlavou protřídit různé nabídky a rozhodnout se, co udělá sám, a co naopak outsourcuje od "obyčejných smrtelníků".

Dominance Androidu v oblasti smartphonů není ničím, co by Applu mělo dělat vrásky na čele. Kdyby Apple rozdával svůj operační systém tak, jako to dělá Google, "dominoval" by také. Apple by si jistě mohl koupit Yelp, Open Table, Zagat nebo Instagram, ale proč by to dělal? Googlu nic jiného nezbývá.

10 důvodů, proč akcie Applu pokoří 1 000 USD 10 důvodů, proč akcie Applu pokoří 1 000 USD Gene Munster, analytik investiční společnosti Piper Jaffray, zdvojnásobil svou cílovou cenu pro akcie Applu na ...

  • 1
  • 2
reklama
reklama