Jednotlivé akcie? Ztráta času!

| redakce

Na trzích, s nimiž zahýbe každý novinový titulek o evropské dluhové krizi nebo status na Twitteru, přestává mít smysl vybírat jednotlivé podhodnocené akcie. Alespoň to naznačuje stále menší počet takových investorů, takzvaných stockpickerů.

Investiční tipy

Na Wall Street koluje mezi starými tradery pořekadlo: "Na býčím trhu stock-picking není zapotřebí, na medvědím vás zabije." Na současném trhu platí obojí.

Po růstu v prvním kvartálu index S&P 500 přišel o část zisků. Lídři eurozóny na krizi stále nenašli dlouhodobý lék a nic neříkající evropské summity investory ukolébávají na stále kratší dobu. I když je trh o trochu výše než loni, obavy z evropské dluhové krize, čínského zpomalení a výsledků listopadových prezidentských voleb v USA investorům nedávají spát.

Čína: Inflace zpomaluje, prostor pro podporu ekonomiky roste

V takových situacích je fundamentální analýza jednotlivých společností ztrátou času, cena akcie se vyvíjí hlavně podle převládajícího rizikového apetitu investorů. Dokud na globálních trzích nevyprchá strach z rizik velkých událostí, změny se nedočkáme.

Analytici v tomto "seizmickém" prostředí pracují již více než dekádu - od technologické bubliny na přelomu tisíciletí. Houpačka na trzích je spjatá hlavně s érou rozmachu hedgeových a ETF fondů.

ETF pro odvážnější investory ETF pro odvážnější investory Společnost UBS Global Asset Management uvedla na trh Xetra zajímavou čtveřici burzovně obchodovaných fondů. Investicí ...

  • 1
  • 2
reklama
reklama