Americká výsledková sezóna: Představí se dvě velké banky, Intel a Coca-Cola

| redakce

Začátek týdne bude na firemní výsledky bohatý. V pondělí investoři upřou svou pozornost na Citigroup, v úterý například na Goldman Sachs, Johnson & Johnson, Intel, Yahoo! a Coca-Colu. Přinášíme odhady výsledků v přehledných grafech.

Citigroup - čtvrtletní zisk a tržby na akcii

Citigroup (16. 7.)

Začátkem června Citi oznámila globální spolupráci s Americkou agenturou pro mezinárodní rozvoj na rychlejší expanzi mobilních finančních technologií do rozvíjejících se ekonomik. Do výsledků za druhý kvartál by se ovšem měla také promítnout 1,15miliardová ztráta spojená s květnovým prodejem 404 milionů akcií Akbank.

Akcie Citigroup jsou zhruba tam kde na začátku roku. Pokles na konci června odstartovalo snížení ratingu agenturou Moody's. Management Citi se vůči tomuto kroku okamžitě ohradil – označil analýzu za zavádějící a namítl, že nebere v úvahu proces transformace, kterým společnost prochází v posledních letech, sílu a diverzifikaci byznysu a citelné zlepšení risk managementu, kapitálové vybavenosti a likvidity.

Většina analytiků (65 %) doporučuje Citigroup k nákupu, což je relativně příznivé hodnocení ve srovnání s 10 největšími konkurenty, u nichž je to v průměru jen 53,6 %.

Finanční ukazatele:

Citigroup - finanční ukazatele
reklama
reklama