Akcie mají nakročeno k hlubokým propadům, řešením může být zlato

| redakce

Akciové trhy jsou v posledních týdnech jako na houpačce, většinu května a června sice vydržely v relativně úzkém koridoru, krátkodobě ovšem investice do nich investory spíše strašily. Snad až do summitu EU v minulém týdnu. Negativní výhled ovšem dává například technický analytik Tom Fitzpatrick ze Citibank. Svůj pesimismus opírá o pokles spotřebitelské důvěry ve Spojených státech.

Na rozdíl od většinového názoru považuje spotřebitelskou důvěru za indikátor dalšího vývoje akcií. "V letech 2000, 2007 i 2011 byl pokles spotřebitelské důvěry vždy signálem akciových poklesů," upozorňuje Fitzpatrick.

Z technického pohledu došlo k silnému dvojitému vrcholu na grafu spotřebitelské důvěry, spotřebitelská důvěra klesá čtyři měsíce v řadě a akcie byly na vrcholu zhruba na konci dubna. Medvědí signál jako hrom.

Pokles spotřebitelské důvěry signalizuje výprodej akcií

Pesimisticky vidí budoucnost akcií v krátkodobém horizontu i Charles Nenner. Ten minulý týden prohlásil, že by index S&P 500 mohl zhruba do týdne klesnout až na 1 235 bodů. Sledujme proto bedlivě hlavní akciový index v USA. Nenner s výsledky summitu evidentně nepočítal, stejně jako většina investorské veřejnosti. Doporučuje v krátkodobém horizontu časovat trh spíše než držení pozic.

Risk on! Chuť riskovat je zpátky, tvrdí Štěpán Pírko Risk on! Chuť riskovat je zpátky, tvrdí Štěpán Pírko Jaké závěry si má udělat drobný investor ze summitu EU? Kdy se zastaví propad cen ...

Rada pro ty, kdo chtějí úspěšně investovat a nezbláznit se z toho Rada pro ty, kdo chtějí úspěšně investovat a nezbláznit se z toho Záplava každodenních zpráv zajímá spekulanty, v investování rozhodují dlouhodobé trendy. Velcí hráči nepotřebují každý den ...

  • 1
  • 2
reklama
reklama