9 důvodů, proč ve druhém pololetí vsadit na akcie

| redakce

Přestože v současném nejistém prostředí nemůže nikdo předvídat, co se na akciovém trhu bude dít zítra (i když se někteří analytici tváří jako jasnovidci a střílejí od boku dlouhodobé predikce s přesnými cíly), existuje hned několik důvodů, proč by se akciím mělo v druhé polovině roku dařit lépe. Tím hlavním je, že nejhorší scénáře jsou již započteny do jejich cen.

1. Všudypřítomný pesimismus

Jakékoli pozitivní zprávy jsou zametány pod koberec a jejich vliv na ceny aktiv je tlumený a dočasný. Například americký trh bydlení, který má největší dopad na spotřebitelskou důvěru a nezaměstnanost se začíná zotavovat! Růst není raketový, ale patrný je. Nikdo tomu ale zatím nevěří.

2. Negativní čísla zná kdekdo

Každý dnes ví, jak se vyvíjí zadlužení Itálie a výnosy z jejích státních dluhopisů. Říká se, že trh je překoupený a hrozí zvrat, když jsou trhy optimisticky naladěny a o akciích mluví i lidé, kteří nejsou z oboru. Stejně tak to opačně – když se všichni lidé najednou stanou ekonomickými experty a předpovídají, která další ekonomika půjde ke dnu, naznačuje to, že se trend brzy zlomí.

Tucet důvodů, proč mít strach o Itálii Tucet důvodů, proč mít strach o Itálii Itálie má po zemích, co již požádaly o finanční pomoc, zřejmě největší rizikový potenciál. Je ...

Dluhová krize: Francie příliš důležitá, Španělsko na odpis? Dluhová krize: Francie příliš důležitá, Španělsko na odpis? Francie pod vedením prezidenta Hollanda sice musí hledat úspory v rozpočtu, ten však myslí spíše ...

3. Dluhopisový fetišismus

Ve druhém čtvrtletí zaznamenal fond korporátních dluhopisů iShares ve srovnání s jinými ETF nejvyšší příliv kapitálu – 2,5 miliardy USD, v těsném závěsu skončil dluhopisový fond Vanguard se 2 miliardami USD. Naproti tomu z akciových fondů peníze odtékaly.

reklama
reklama