Index DOW v příští dekádě spadne na 3 000 bodů

| redakce

Harry Dent, manažer ekonomické prognostické společnosti HS Dent, je jedním z největších medvědů, na jakého lze v akciovém světě narazit. V rozhovoru pro CNBC načrtl svou vizi demograficky taženého poklesu indexu Dow Jones k 3 000 bodů.

Index Dow - ilustrační foto

Dent byl velkým optimistou v devadesátých letech a první dekádě nového tisíciletí, protože bylo možné pozorovat početnou generaci babyboomers, kteří si hojně půjčovali a utráceli peníze, díky čemuž se raketovým tempem mohly rozvíjet i technologie a internet.

Nyní je tu přesný opak. Od roku 2008 do roku 2020 budeme sledovat trend "baby-bust" - menší spotřeba, méně prodaných nemovitostí. Babyboomers budou více spořit na blížící se důchod. Nebude existovat způsob, jak ekonomiku stimulovat.

Největší dluhová bublina v dějinách, která volá po oddlužení

Za normálních okolností by bylo pro index Dow Jones 20 000 bodů relativně splnitelným cílem. Stejně jako jsme v posledních několika dekádách zažili neočekávané bubliny, po nichž následovaly bolestivé korekce, máme tu jednu takovou praskající bublinu i v současnosti. Splaskává dluhová a demografická bublina, která v dalších letech stáhne trhy o 70 až 80 % níže.

Index Dow Jones 1992 - 2012

9 důvodů, proč ve druhém pololetí vsadit na akcie 9 důvodů, proč ve druhém pololetí vsadit na akcie Přestože v současném nejistém prostředí nemůže nikdo předvídat, co se na akciovém trhu bude dít ...

  • 1
  • 2
reklama
reklama