Výsledková sezóna: Firmy zůstávají vlivem globální nejistoty ve svých odhadech konzervativní

| redakce

Příští týden výsledkovou sezónu tradičně odstartuje hliníkárenský gigant Alcoa. Investoři a analytici již netrpělivě očekávají, jaké výsledky jim nachystají nejvýznamnější americké společnosti. Globální makroekonomické podmínky zůstávají nadále nejisté a oživení americké ekonomiky je křehké.

David Bianco, hlavní akciový stratég Deutsche Bank, poukazuje na výsledky 22 společností z S&P 500, jejichž druhý kvartál končí v květnu. Více než polovina z těchto firem předčila očekávání a prokázala, že jejich finanční ukazatele zůstávají silné navzdory přetrvávajícím rizikům v globální ekonomice (zejména dluhové krize eurozóny).

Průměrný zisk firem z S&P 500 by měl růst nižším tempem než v uplynulých kvartálech, dvojciferného růstu bychom se podle analytiků Thomson Reuters měli dočkat až ve 4. čtvrtletí 2012.

Největším dílem by mohly k růstu zisků přispět finanční společnosti (+53,8 %), průmysl (+10,2 %) a již tradičně technologie (tentokrát "pouze" +7,8 %). Naproti tomu nejhorší výsledky by měly podat veřejné služby, energie a materiály.

Skutečný a očekávaný růst zisků

Podle Bianca většina společností "čte stejné noviny", a tak kvůli pokračující globální nejistotě zůstanou až příliš konzervativní ve svých guidance, ačkoli byly ve svém byznysu úspěšné a i v minulém čtvrtletí navzdory převaze profit warnings předčily očekávání analytiků.

Statistika výsledků 1Q2012

Pesimismus, pesimismus, ať můžeme být mile překvapeni! Pesimismus, pesimismus, ať můžeme být mile překvapeni! Zhoršující se makrodata ve Spojených státech (i když třeba nemovitosti v posledním týdnů investory spíše ...

  • 1
  • 2
reklama
reklama