Marc Faber: Růst akcií je falešný, S&P 500 hrozí pád o 10 %

| redakce

Marca Fabera není potřeba představovat. Jako jeden z mála investorů předpověděl krach na newyorské burze v roce 1987, v nedávné době prudký růst vzácných kovů a ropy, pokles dolaru nebo recesi v roce 2007. V posledním komentáři pro zpravodajskou stanici CNBC zapochyboval nad současným růstem cen akcií, který podle něj již naráží na své limity.

"1 450 až 1 500 budou pro S&P 500 cenový vrchol pásma, jakýkoli posun nad tuto laťku bude již falešná rally," tvrdí Faber, podle něhož se index propadne k 1 250 bodů, kde se díky spekulacím o dalším kole kvantitativního uvolňování (QE3) udrží.

Podle Fabera se řada silných amerických akcií, jako jsou například výrobce spotřebního zboží Johnson & Johnson nebo farmaceutický Merck, obchoduje na letošních maximech. Investoři by se měli i proto spíše porozhlédnout po přeprodaných, na ekonomický vývoj citlivých akciích, jako jsou například těžařské tituly.

Celé video Marca Fabera na CNBC z 15. srpna 2012 najdete zde

Akcie jsou na tom lépe než loni. "Doženou" loňský srpnový propadák? Akcie jsou na tom lépe než loni. "Doženou" loňský srpnový propadák? Letošní rok na akciových trzích mnozí přirovnávají k tomu loňskému. Ale ouha - americké akcie ...

Zdroj: CNBC

reklama
reklama