10 "býčích" argumentů na rok 2013

| redakce

Skeptik v prostředí neutuchajícího býčího sentimentu na trzích? V případě Michaela Belkina, stratéga finančních trhů, to je slabé slovo. Zde je jeho 10 "superbýčích" předpovědí na rok 2013!

Býk a medvěd

1. Americká vláda a Kongres mají fiskální politiku (výdaje, daně a rozpočtový deficit) pod kontrolou. Rozpočtové nerovnováhy jsou vyřešeny. Není důvod, proč to déle vnímat jako problém pro ekonomiku nebo trhy.

2. Zisky firem z indexu S&P 500 klesají. Každý ví, že když se zisky zhoršují, jdou akcie nahoru!

3. Hedgeové fondy mají nejvyšší expozici na akciovém trhu od doby těsně předtím, než S&P 500 naposledy ztratil 50 %. 10 tisíc hedgeových fondů spravujících 2 biliony USD aktiv se přece nemůže mýlit!

4. 327 miliard USD v pohledávkách na marže na NYSE. Nejvyšší číslo od února 2008. Budoucí požadavky na vypořádání obchodů na marži znamenají stejně jako v roce 2008 býčí signál, protože investoři obchodující na páku budou muset doplácet peníze za ztrátové pozice na klesajícím trhu.

5. Daně rostou a vládní výdaje klesají, což především podle Keynesiánců znamená stimulaci ekonomického růstu, korporátních zisků a akciového trhu.

6. Bernanke natlačil investory do akcií. Fed je jako vždy před medvědími trhy ochrání. Jako během let 2001 až 2002 2007 až 2009. S Fedem se neperte"

7. Goldman Sachs je pravá ruka Fedu. Býci z Goldman Sachs radí nakupovat cyklické akcie.

8. Apple se dostal mezi TOP 10 pozic 800 hedgeových a podílových fondů koncem třetího čtvrtletí 2012. Obrovský pokles tržní kapitalizace Applu od 19. září 2012 je stimulací pro celý trh!

9. I když trh o něco klesne, každý portfoliomanažer půjde dolů s ním. Investoři ve fondech nemusejí mít starost a není potřeba zachraňovat své peníze.

10. 90 % tržních stratégů a analytiků oslovených Reuters počítá s lepším koncem roku 2013. Konsenzus sells oddělení velkých bank je vždy skvělým tržním kompasem. Vsaďte na ně, medvědí trhy předpovídají jejich býčí predikce s mimořádnou přesností.

Jak letos investovat: Akcie a dluhopisy nebudou tak atraktivní jako zlato, tvrdí Bill Gross Jak letos investovat: Akcie a dluhopisy nebudou tak atraktivní jako zlato, tvrdí Bill Gross Dluhopisový král, který spravuje ve fondech Pimco aktiva klientů v hodnotě téměř 2 bilionů USD, ...

Do akciových fondů tečou rekordní peníze. Je korekce na spadnutí? Do akciových fondů tečou rekordní peníze. Je korekce na spadnutí? Za poslední týden přiteklo do akciových podílových fondů 22,2 miliardy amerických dolarů, což je druhý ...

Zdroj: Ritholtz.com

reklama
reklama