Jak vydělat na akciích? Obchodujte jako velké investiční banky

| Petr Fiala

Do skupiny indikátorů, které sleduji, přibyl nový index nazvaný BEST TRADERS INDEX (BTI). Je složený z akcií, které jsou zřejmě dlouhodobě oblíbenými nástroji pro obchodování investičních bank, které jsou aktuálně závislé na penězích od Fedu. A protože lze sledovat také poptávku investičních bank po penězích, je možné na základě toho vytvářet jednoduché obchodní strategie.

Akcie oblíbené investičními bankami jsou velice stabilními obchodními instrumenty. Best Traders Index jsem vytvořil proto, aby bylo možné sledovat, co dělají rozhodující hráči na kapitálových trzích.

BEST TRADERS INDEX – vedoucí indikátor pro trh

BTI je indikátorem aktivity bank na poli investic do akcií. Dokud je index silnější než S&P 500 (ETF SPY), je vše v pořádku a trhy pravděpodobně půjdou nahoru. Tak tomu alespoň bylo v předchozích třech letech. V horní části grafu je cena SPY (S&P 500), dole BTI. Graf ukazuje okamžiky, kdy BTI vedl SPY nahoru i dolů.

BTI vs. S&P 500

Různé zdroje uvádějí, že zhruba 70 % všech obchodů na trzích provádějí počítače na základě algoritmů. Velmi se zkrátil investiční (nebo spíše obchodní) horizont. Dosahuje řádu dní, maximálně desítek dní. A banky také vydělávají na krátkodobých obchodech. Nakupují, když zbytek trhu prodává. K tomu potřebují dostat ceny dolů. Celý humbuk kolem fiskálního útesu byl, soudě podle toho, že poptávka bank po penězích byla v tu chvíli na maximech, zbytečný. Banky asi tušily, že se problém vyřeší, protože opak nebyl v zájmu nikoho z mocných.

Nejsilnější poptávka po penězích od americké centrální banky je ze strany investičních bank v okamžiku, kdy je cena sražena na několik dní dolů. Závislost je z grafů jednoznačně patrná. Poptávku bank po penězích zachycuje prostřední oscilátor.

BTI a poptávka investičních bank po penězích od Fedu
  • 1
  • 2
reklama
reklama