Kam letos investovat: Akcie a dluhopisy s vyšším výnosem budou zajímavé, Čína si nos nenabije

| Miloš Filip

Výkonnost akcií bude tažena jejich vyšším oceněním, růst zisků zůstane nízký, dividendy ale ohroženy nebudou. Výdaje společností porostou, zejména pokud vzroste jistota ve firemním sektoru. Číně nepředpovídáme tvrdé přistání, rozvíjející se trhy naopak nyní vypadají atraktivněji.

Mladé trhy - atraktivní volba

ING Investment Management předpovídá trhům pro rok 2013 o něco málo vyšší růst než v roce 2012, konkrétně globálně +3,3 %, USA +2 % a +0,3 % pro eurozónu. Navzdory přetrvávajícím rizikům budou trhy i v roce 2013 nabízet slušný růstový potenciál.

Dluhopisy jen s vyšším výnosem

S ohledem na předpokládaný budoucí růst výnosů státních dluhopisů čeká investiční nástroje s pevným příjmem složitější období. ING preferuje zejména dluhopisy, které nabízejí vyšší výnos, tedy dluhopisy rozvíjejících se států nebo korporátní dluhopisy.

Evropské akcie mají zajímavý potenciál

U akcií zůstanou vysoké rizikové přirážky, zejména v Evropě. Z regionálního pohledu preferujeme evropské akcie a akcie rozvíjejících se trhů. Celkově očekáváme vysoké, i když jednociferné akciové výnosy.

Nemovitosti mají podle nás nakročeno správným směrem, a proto jejich váhy v portfoliích navyšujeme. Naopak u komodit nepředpokládáme další růst cen. Jejich váhy proto naopak spíše snižujeme.

Speciál IW: Jak investovat v roce 2013 Speciál IW: Jak investovat v roce 2013 Vážení čtenáři a diváci Investičního webu, nabízíme vám sérii článků, analýz a exkluzivních rozhovorů, které ...

reklama
reklama