Úprk do akcií pokračuje, ale dluhopisy nevyklízejí pozice

| redakce

V lednových týdnech přiteklo do akciových fondů v USA postupně 26,6 miliardy USD, 21,9 miliardy USD a 16,6 miliardy USD. Mnozí mluví o velké rotaci z dluhopisů do akcií a podobně, akciová rally vyhnala akcie na pětiletá maxima. Investoři do dluhopisů ale zdaleka svůj boj o výnosy nevzdávají.

Americké 10leté vládní dluhopisy poprvé od dubna nabízejí 2% výnos. A drobní investoři na to evidentně slyší - v lednových týdnech poslali do fondů zaměřených na bondy postupně 9,4 miliardy USD, 10,6 miliardy USD a 8 miliard USD. Celkově tedy zájem o investice v lednu výrazně vzrostl, což ukazuje první graf.

Příliv peněz - všechny fondy vs. index S&P 500

Do samotných akcií je příliv samozřejmě velice silný. Analytik ze Citigroup William Katz však upozorňuje na to, že v lednu obecně v posledních letech do fondů přitékaly peníze.

"Jde o sezónní pattern. To znamená, že zájem drobných investorů především o akcie není v lednu ničím výjimečným, jeho hloubka je naopak varovným signálem, že by se mohla blížit korekce. Nejde o žádnou strukturální změnu v zájmu investorů."

Příliv peněz - akciové fondy vs. index S&P 500

Signál ke korekci na akciích? Tady ho máte! Signál ke korekci na akciích? Tady ho máte! Bank of America našla alespoň náznak toho, proč by akcie mohly zkorigovat svůj růst z ...

Akcie: Cenový vrchol je ještě před námi Akcie: Cenový vrchol je ještě před námi Existuje nějaký typický vzorec chování akcií z různých sektorů během různých fází býčího trhu, zejména ...

Zdroj: Citigroup

reklama
reklama