Americká výsledková sezóna za 4Q2012: Větší průšvih, než si kdo myslel

| redakce

Dvě třetiny firem z hlavního amerického akciového indexu S&P 500 již zveřejnily své výsledky hospodaření na konci roku 2012. Okolo 60 % z nich překonalo odhady na úrovni zisku, o něco menší podíl firem se pochlubil i lepšími tržbami. Žádný důvod k euforii to ale není.

Odhady analytiků se před zveřejňováním údajů za poslední loňský kvartál totiž snižovaly několik měsíců. Jak navíc ukazuje graf, odhady celkové ziskové bilance se s postupující výsledkovou statistikou dále zhoršují.

Z 25,51 USD zisku v rámci firem z indexu S&P 500 odhadovaných na začátku roku se ve dvou třetinách výsledkové sezóny (ke konci ledna) stalo jen 23,48 USD. "Bude to znamenat 8% pokles zisku oproti čtvrtému kvartálu 2011," píší ve své aktuální zprávě analytici z Goldman Sachs. Předloni americké firmy v posledním čtvrtletí vydělaly 23,71 USD na akcii.

Výsledková sezóna v USA za 4Q2012 - bilance ve dvou třetinách

Dnešní očekávané výsledky amerických firem Dnešní očekávané výsledky amerických firem Dnes oznamuje z významných amerických firem z indexu S&P 500 své hospodářské výsledky už jen ...

Zdroj: Goldman Sachs

reklama
reklama