Anketa: Kam se dále vydají akcie?

| redakce

Americké akcie v posledních dnech posunují své pětileté rekordy, český index PX se drží nad 1 000 body a poblíž maxim od března 2009 jsou i akcie v Evropě (index Stoxx Europe 600). Výsledková sezóna vyznívá sice smíšeně (firmy většinou překonávají odhady trhu, ale ty jsou nastaveny hodně nízko), investoři se ale cítí na trzích komfortně díky odsunutí debaty o dluhovém stropu v USA a zlepšující se situaci na evropských dluhopisových trzích. Jaký směr akciím předpovídají čeští investiční profesionálové?

Anketa: Milan Vaníček

Milan Vaníček

Hlavní analytik, J&T Banka

Domnívám se, že optimismus na akciových trzích bude ještě nějaký čas přetrvávat, a to do nejbližší rizikové události, což může na konci února být vyjednávání o výdajové straně fiskálního útesu v USA.

Prozatím není na trhu výraznější impulz, který by zmírnil příliv prostředků do akciových fondů, respektive všeobecný přiliv likvidity do systému.

Aleš Jandejsek

Aleš Jandejsek

Makléř, brokerjet ČS

Současný stav, kdy akciové trhy udržují svá lokální maxima, přičítám probíhající výsledkové sezóně, uvolněné měnové politice centrálních bank a velkému množství volných zdrojů, které plynou do rizikovějších finančních instrumentů.

Překoupenost akcií a nedořešené problémy americké ekonomiky by mohly vést ke krátké technické korekci ze současných hodnot. V průběhu roku očekávám další růst akciových trhů a dorovnání historických maxim amerických i evropských indexů.

Michaela Lojínová

Michaela Lojínová

Makléřka, Cyrrus

Očekávám, že akciový růst potrvá maximálně jeden až dva měsíce, tedy do konce výsledkové sezóny a do objasnění postupu Spojených států v otázce dluhového stropu.

  • 1
  • 2
reklama
reklama