Dluhopisy s vysokým výnosem mohou být letošním hitem portfolií

| Miloš Filip

Takzvané High Yield dluhopisy mohou i letos zaujmout dynamičtěji orientované investory. Hans Stoter, ředitel týmu dluhopisových strategií v ING, letos v rámci dluhopisové strategie své firmy předpokládá u těchto nástrojů výnos mezi 7 a 9 procenty.

Euro a dolar

Rizikověji naladění investoři by se měli zajímat o korporátní dluhopisy s nižším kreditním ratingem. Díky nim mohou dosahovat vyšších zisků.

Korporátní dluhopisy, které jsou rizikovější než například státní dluhopisy, za podstoupení určitého rizika nabízejí vyšší kupón, tedy již zmíněný výnos. Proč by se jim i letos mělo dařit?

1. Dlouhodobé úrokové sazby zůstanou nízké

V oblasti dluhopisů, zejména těch málo rizikových, dnes není snadné najít zajímavé zhodnocení. Dluhopisy vyspělých států díky nízkým úrokovým sazbám nejsou z hlediska výnosů pro řadu investorů příliš atraktivní.

Například výnos desetiletých amerických státních dluhopisů pravděpodobně v příštích 12 měsících nepřekročí 4 %. Stejně tak v Evropě. Díky monetární politice Evropské centrální banky nestoupnou pravděpodobně úrokové sazby nad 3,5 %. V takovém prostředí mají korporátní dluhopisy s vysokým kupónem lákavou budoucnost.

2. Zlepšuje se schopnost podniků dostát svým závazkům

Dluhopisům s vysokým kupónem navíc nahrává příznivé ekonomické klima. Společnosti se již vzpamatovaly z očekávané kreditní krize.

  • 1
  • 2
reklama
reklama