Jeremy Grantham souhlasí s Buffettem: Zbavte se dluhopisů!

| redakce

V poslední době jsme mohli zaslechnout mnoho názorů významných investorských osobností, proč je právě nyní vhodná doba na investici do akcií (nechyběli mezi nimi Warren Buffett, Larry Fink nebo Nouriel Roubini). Obvykle pak byly doprovázeny medvědím výhledem na trh dluhopisů.

Jeremy Grantham

Jen některé komentáře k dluhopisům byly tak pesimistické, jako ty od známého investora Jeremyho Granthama: "Doslova mi docházejí superlativy k tomu, abych popsal, jak moc nenávidím dluhopisy," napsal ve svém posledním dopise investorům.

Grantham se považuje za kontrariána, proto není divu, že navyšuje pozice v Evropě. Podle něho prý platí, že "kontrariáni vtrhnou do budovy právě ve chvíli, kdy hoří".

Ve své poslední zprávě vyzdvihuje těchto pět investičních strategií:

1. Chtějte kvalitu

Vysoce kvalitní akcie se stále ještě obchodují za atraktivní ceny. Vsadit na defenzivní tituly a na kvalitu má v dnešním nejistém prostředí pořád smysl. Výhledy ekonomik jsou nejisté, ve vyspělém světě vládnou zemím nefunkční vlády a výnosy dluhopisů jsou děsivé.

2. Mírně omezte expozici na mladých trzích

Nad čínskou ekonomikou se nepřestávají vznášet obavy. Mnozí se navíc domnívají, že se případné splasknutí čínské bubliny neobejde bez následků v podobě nákazy pro ostatní trhy.

Čína je jedna velká bublina Čína je jedna velká bublina Čínu čeká další zpomalení hospodářského růstu. Podle některých to bude zpomalení pozvolné, jiní předpovídají prudký ...

  • 1
  • 2
reklama
reklama