Šance na solidní zisk? Společnosti se nebojí bankrotů a vydávají dluhopisy

| Boris Tomčiak

V prvním čtvrtletí vydaly společnosti ve světě podle údajů agentury Bloomberg dluhopisy za 1,14 bilionu dolarů, což je těsně pod rekordem 1,16 bilionu z prvního čtvrtletí 2009. Na meziroční bázi šlo o zvýšení o 14 %.

Ve Spojených státech bylo vydáno rekordních 427 miliard USD ve firemních dluhopisech. Firmy se snaží využít nízké úrokové sazby. Požadované výnosnosti podnikových dluhopisů s investičním ratingem poklesly ve Spojených státech na začátku března na historické minimum 3,4 %.

Investorům se podnikové dluhopisy líbí, protože riziko bankrotů prudce klesá. Agentura Moody's předpovídá na letošní rok míru bankrotů dluhopisů se spekulativním ratingem na relativně nízké úrovni 2,6 %.

Bojíte se letos akcií nebo zlata? Zkuste firemní dluhopisy Bojíte se letos akcií nebo zlata? Zkuste firemní dluhopisy Češi si v několika posledních letech oblíbili především dlouhodobé investování do akcií a akciových fondů. ...

Spoříte na důchod? Tato strategie funguje! Spoříte na důchod? Tato strategie funguje! Věřili byste, že portfolio jednoduše zkonstruované ze dvou druhů aktiv může nabízet stejné reálné výnosy ...

Zdroj: Colosseum

reklama
reklama