dluhopisy

Daniel Fuss: Dluhopisový trh je extrémně překoupený, hrozí jeho kolaps! Daniel Fuss: Dluhopisový trh je extrémně překoupený, hrozí jeho kolaps!

Američtí dluhopisoví skeptici již velmi dlouhou dobu varují, že dluhopisová bublina zanedlouho praskne. Svoji argumentaci zakládají na údajné extrémní překoupenosti dluhopisového trhu a též na takzvané velké rotaci, tedy přesunu peněz z dluhopisů do akcií.

RBS: Španělsku jako celku se vyhněte obloukem, ale některé jeho regiony vám mohou vydělat RBS: Španělsku jako celku se vyhněte obloukem, ale některé jeho regiony vám mohou vydělat

Španělské regiony jsou často považovány za největší "bolehlav" premiéra Mariana Rajoye. Jsou předlužené a decentralizované. Royal Bank of Scotland ale nevidí situaci úplně černě. Mezi regiony najdete Madrid, Navarru, Kastilii a León, Kanárské ostrovy a Baskicko, a ty zůstávají silné. Za uplynulé tři měsíce s nimi RBS dosáhla návratnosti 14 %.

Ziskový recept od dluhopisového mága Billa Grosse Ziskový recept od dluhopisového mága Billa Grosse

Pimco Total Return Fund, největší dluhopisový fond na světě, svým investorům v roce 2012 vynesl 10,4 %. Co si jeho manažer Bill Gross myslí o dalším vývoji ekonomiky a dluhopisového trhu a jaké jsou podle něj aktuální příležitosti a rizika? Odpovědi nabízí Gross v rozhovoru s Jackem Otterem z finančního magazínu Barron's.

Svět znovu půjčuje Itálii a Španělsku Svět znovu půjčuje Itálii a Španělsku

Těžce zadlužené země eurozóny jsou již dlouhodobě závislé na laskavosti zahraničních investorů, kteří je zásobují hotovostí na krytí chronických deficitů. V praxi to na evropských dluhopisových trzích vypadá tak, že jim finance ochotně půjčují likvidní investoři z jádra eurozóny, nejčastěji pak německé pojišťovny a penzijní fondy.

Růst amerických výnosů se týká i českých investorů. Se zajištěním byste neměli váhat Růst amerických výnosů se týká i českých investorů. Se zajištěním byste neměli váhat

Růst tržních úrokových sazeb na dolaru i euru může být prvním signálem obratu trendu klesajících úrokových nákladů na korunových sazbách. Bude-li obrat v úrocích v USA podobný jako v letech 1993 nebo 2003, úrokové náklady úvěrů na plovoucí sazbě vzrostou několikanásobně. Nabízíme řešení, jak ošetřit úrokový risk a nespekulovat na ultranízké úrokové sazby "na věčné časy".

Španělsko a Itálie znovu postrašily investory, ale další vrchol krize je hodně daleko Španělsko a Itálie znovu postrašily investory, ale další vrchol krize je hodně daleko

Po pár týdnech klidu se něco děje okolo Španělska a Itálie, Obvinění premiéra z korupce a výzvy na odstoupení vlády ve Španělsku a nebezpečné dotahování se Berlusconiho v průzkumech před parlamentními volbami v Itálii poslaly bondy (výnosově) nahoru. Dnes už je ale situace klidnější.

Dluhový strop? Nás to (zatím) nezajímá, dávají najevo investoři Dluhový strop? Nás to (zatím) nezajímá, dávají najevo investoři

Spojené státy americké prodaly v úterý státní dluhopisy za 32 miliard USD s výnosem 0,385 % při poměru mezi poptávkou a nabídkou 3,62. Aukce potvrdila, že blížící se jednání o navýšení stropu zadlužení, které přímo hrozí možností technického defaultu země, nemá podobně jako předchozí jednání o řešení rozpočtového útesu vliv na apetit trhu po amerických státních dluhopisech.

13 na rok 2013: Takový bude letošní rok podle Richarda Bernsteina 13 na rok 2013: Takový bude letošní rok podle Richarda Bernsteina

Richard Bernstein, bývalý hlavní investiční stratég Merrill Lynch a současný šéf Richard Bernstein Advisors, ve svém dopise klientům formuluje 13 základních myšlenek pro rok 2013.

Portfolio pro rok 2013: Nezapomeňte na akcie a korporátní dluhopisy Portfolio pro rok 2013: Nezapomeňte na akcie a korporátní dluhopisy

Co bude podle Michala Valentíka, investičního stratéga ČP Investu, a Davida Navrátila, hlavního ekonoma České spořitelny, nejvíce ovlivňovat dění na burzách a v ekonomice v letošním roce? A jak by mělo vypadat "ideální" portfolio pro rok 2013?

Bublina roku 2013: Ruce pryč od dluhopisů, smysl budou mít zlato a stříbro! Bublina roku 2013: Ruce pryč od dluhopisů, smysl budou mít zlato a stříbro!

Gerald Celente, populární předpovídač trendů ve světové ekonomice z Trends Research, varuje investory před dalšími investicemi do dluhopisů. "Celá ta hra je zmanipulovaná," tvrdí. Trh s americkými dluhopisy je podle něj jednou velkou bublinou, která může prasknout již v roce 2013. Finanční kolaps, který to způsobí, bude bezprecedentní.