Christopher Verrone: Hledáte vítězný mix? Akcie, zlato a dolar!

| Roman Chlupatý

Intel, Pfizer nebo Roche – příklady titulů, na které se dá i v současné době makronejistoty sázet. Akcie totiž při správném výběru stále patří mezi to zajímavější, co je teď k mání. Lovit má přitom vzhledem k současnému stavu a výhledu smysl zejména na amerických trzích, říká šéf technické analýzy ve společnosti Strategas Christopher Verrone.

Christopher Verrone

Na začátek otázka vskutku shakespearovská: Akcie – koupit, nebo nekoupit?

Christopher Verrone (ChV): Myslím si, že je správný čas na nákup některých akcií, jiným je potřeba se vyhnout. To je ostatně pro dobu, kdy je makroprostředí poznamenané nejistotou, typické. Některé tituly, některé sektory, některé typy investování vás odmění, a jiné jsou paralyzovány. Teď jsou investoři hladoví po růstu a po výnosech. Když je přitom obtížné najít růst a výnosy, daří se akciím, které jsou právě s růstem a výnosy spjaty. Právě to jsou tituly, které v tuto chvíli považuji za nejzajímavější.

Buďme konkrétnější, co je na špici vašeho pomyslného seznamu žhavých titulů?

ChV: Když se zaměříme na americký trh, najdeme poměrně dost titulů, které naplňují zmíněná kritéria. Soustředil bych se například na technologické firmy; na velké společnosti (large caps), jako je například Intel. Stejně tak si myslím, že pokud se zaměříte na některé velké farmaceutické firmy, jako jsou Pfizer, Bristol Myers, nebo dokonce zahraniční firmy jako Roche, narazíte na to, že vypadají nejlépe za posledních deset, dvanáct let. Slibují růst, slibují výnosy a jsou stále vcelku dostupné.

Doporučujete zejména americké společnosti. Měli by se investoři zaměřit na Spojené státy?

ChV: Ano, právě to teď podle mě platí. Pokud se podíváme na jednotlivé země, zjistíme, že je těžké najít trh, na němž je možné najít jasné trendy. Amerika jasný trend má. Jistě, možná si bude během příštích několika měsíců potřebovat na chvíli odpočinout, na chvíli zastavit, ale stále je v porovnání s Evropou a mnoha rozvíjejícími se trhy v mnohem lepší kondici. Proto jsem přesvědčen, že pokud se člověk rozhodne sázet na akcie, skupiny firem nebo sektory, které nabízejí růst a výnosy, má smysl vybírat na trhu, který je na tom dobře. A to v tuto chvíli platí právě o Spojených státech.

reklama
reklama