regiony

Vodafone našel nový ráj. Afrika chce být mobilní Vodafone našel nový ráj. Afrika chce být mobilní

V Africe vydělává velká část dospělé populace méně než 2 USD denně. Vedle toho ale černý kontinent zažívá obrovský ekonomický boom. Pro britský Vodafone, druhého největšího mobilního operátora na světě, který zde působí již téměř dvě desetiletí, se nyní Afrika začíná stávat klíčovým trhem.

ČR, Maďarsko a Polsko: Výhled na rok 2013 ČR, Maďarsko a Polsko: Výhled na rok 2013

Výhled pro ekonomiky České republiky, Maďarska a Polska a jejich měny podle analytiků společnosti Bossa.

Spálí Čína Mongolsko? Nová uhelná velmoc mění situaci na trhu Spálí Čína Mongolsko? Nová uhelná velmoc mění situaci na trhu

Světový trh s koksovatelným uhlím je dlouhodobě utvářen zejména dodavatelsko-odběratelskými vztahy mezi asijskými ocelárnami a australskými těžařskými společnostmi. V rámci Asie je samozřejmě největším hráčem Čína, největší producent oceli na světě a významný spotřebitel a dovozce koksovatelného uhlí, které je důležitou komoditou pro produkci oceli. Austrálie si donedávna na čínském trhu držela pozici nejvýznamnějšího exportéra koksovatelného uhlí, v posledních dvou, třech letech se však na čínském trhu stále více prosazuje Mongolsko.

Žhavý tip: Řecké akcie Žhavý tip: Řecké akcie

Periferní evropské akcie budou podle Patricka Leglanda, šéfa analytického oddělení Société Générale, pro investory zdrojem nadprůměrného zhodnocení. Athénský index ASE výkonností za poslední měsíce doslova "drtí" všechny ostatní třídy aktiv.

Výhled evropských mladých trhů na rok 2013 Výhled evropských mladých trhů na rok 2013

Podobně jako v případě globální ekonomiky a finančních trhů je náš výhled na region rozvíjející se Evropy vesměs pozitivní. Ano, i v tomto regionu najdeme země, jejichž ekonomika klesá, i zde jsou země s úrokovými sazbami poblíž nuly a výnosy dluhopisů na historických minimech, ale celkově nabízí východní Evropa a její akciové trhy atraktivní investiční příležitosti.

Tohle si o dalších čtyřech letech s Obamou myslí známý investor Mark Mobius Tohle si o dalších čtyřech letech s Obamou myslí známý investor Mark Mobius

Mark Mobius je velkým býkem, pokud jde o takzvané emerging markets. Co znamená vítězství Baracka Obamy v prezidentských volbách pro mladé ekonomiky?

Extrémní LONG sázka: Proč je Afrika kontinentem budoucnosti Extrémní LONG sázka: Proč je Afrika kontinentem budoucnosti

Gigantická naleziště ropy a plynu, která mění globální pravidla hry. Třída superbohatých, kterou si začíná předcházet většina výrobců luxusního zboží. Zároveň spousta chaosu a bezpráví. To vše a ještě mnohem více je Afrika – gigant, jehož pozvolné probouzení by investoři neměli zaspat. Podrobnosti zjišťoval Investiční web přímo na místě.

Pohled z Afriky: Eurokrize? No problem! Pohled z Afriky: Eurokrize? No problem!

Zatímco Evropou cloumají pochybnosti o výhodách měnové unie, Afričané na ni nedají dopustit. O společném platidle se diskutuje na jihu kontinentu, na východě se uvažuje o vzkříšení currency board, tedy fixních kurzů měn. Na západě pak bývalé britské kolonie plánují, že napodobí své frankofonní sousedy, kteří společnou měnou platí od svého osvobození. Jak přímo na místě zjistil Investiční web, v Africe lidé berou probíhající eurokrizi jako signál, že je potřeba více, nikoli méně unie, natož její konec.

Rogoff: Radikální řešení indického ekonomického problému Rogoff: Radikální řešení indického ekonomického problému

Po mnoha letech nadprůměrného výkonu růst indického HDP razantně zpomaluje. Kenneth Rogoff, profesor ekonomie na Harvardu a držitel ceny Deutsche Bank za finanční ekonomii z roku 2011, říká, že je současný makroekonomický úpadek Indie smutným obratem událostí.

Daňový ráj končí! Singapur zpřísňuje pravidla finančních transakcí Daňový ráj končí! Singapur zpřísňuje pravidla finančních transakcí

Singapur byl dosud považován za daňový ráj. Je jednou z prvních adres pro daňové podvodníky a pro praní špinavých peněz. Daňová zátěž je velice nízká, činí nejvýše 20 %, kapitálové zisky jsou od daní osvobozeny zcela. Nyní ovšem tato daňová oáza začíná vysychat.