Evropské akcie: na správné cestě

| Jan Maňák

Ekonomický vývoj činí akcie stále atraktivní a i nadále očekáváme solidní vývoj evropských akciových trhů. Zejména telekomunikace, média a technologie jsou favority.

Další ze série článků z posledního vydání Perspectives, měsíčníku pro institucionální klienty BNP Paribas Investment Partners od Erica Renarda a Sophie Vallat se zabývá aktuálním výhledem na akciové trhy se zaměřením na Evropu.

Nedávno zveřejněná makro i mikro údaje byly velmi příznivé pro akcie. V srpnu MSCI Europe dosáhl nového letošního vrcholu, tažený zejména průmyslovými a finančními tituly. Potěšil nás první mezičtvrtletní růst ve Francii i Německu, zaznamenali jsme pokles žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA stabilizaci amerického realitního trhu - podle nás klíčové podmínky pro udržitelnou důvěru.

Na straně podniků potěšily silné výnosy ve 2. čtvrtletí. Díky těmto prvním znamením oživení a díky nárůstu ISM, světově nejuznávanějšího předstihového ukazatele do hodnot nad 50 a díky pokračující velmi mírné měnové politice, dále očekáváme solidní výkonnost akciových trhů v Evropě.

Zpátky k fundamentu

Ačkoliv zůstává nejistota v delším období, vstupujeme do normalizační fáze, kde znalosti by při stock pickingu měly zase začít hrát významnou roli. Společnosti prokázaly podivuhodnou pružnost a odolnost v této bezprecedentní úvěrové krizi.

Zaměřujeme se na společnosti, které v krizi zvýšily svou konkurenceschopnost a u kterých se očekává nárůst schopnosti vytvářet hodnotu v průběhu fáze oživení.

Náš zájem se obrátil k pozdně cyklickým sektorům

Když se nyní zdá, že oživení přichází, chystáme se posunout se od brzkých cyklických odvětví (suroviny, doly) k těm pozdním. Hlavními zástupci pozdních cyklických sektorů jsou TMT (technologie, média, telekomunikace) a Investiční celky.

  • 1
  • 2
reklama
reklama