Mladé trhy: Opatrnější akciový výhled

| Jan Maňák

Rostoucí averze k riziku a volatilita plynoucí z nepříznivých monetárních opatření nabádají k větší opatrnosti. Firmy revidují odhady zisku sice směrem nahoru, ale méně, než čekali analytici. Podle autorů aktuálního reportu BNP Paribas také může dojít k dalšímu nárůstu volatility, která znamená další nebezpečí pro posilování akciového trhu.

Rozvíjející se trhy

BNP Paribas zůstává mírně negativní, pokud jde o Čínu. A to přesto, že tamní autority zřejmě nebudou příliš spěchat se zpřísňováním monetární politiky, protože aktuální data z ekonomiky nejsou tak růžová, jak se předpokládalo.

Stejně tak doporučují "underweight" ohledně brazilského trhu. Tamní akcie jsou poměrně nadhodnocené, a navíc ekonomické indikátory signalizují obrat směrem dolů. Indie je v podobné situaci, ale podle BNP může krátkodobě ještě posilovat, a to především díky schválenému rozpočtu. Celkově banka zařadila Indii mezi neutrální doporučení.

Korea a Tchaj-wan jsou velice závislé na celosvětovém ekonomickém oživení. Proto BNP je poměrně pozitivní, čemuž nahrává také výhled ziskovosti firem a celkem příznivé ceny akcií. V případě Turecka pak banka upravila výhled směrem dolů, a to především kvůli vojensko-politickým kauzám, které aktuálně zasahují tamní scénu, a byly již v minulosti několikrát důvodem větší nervozity investorů. Ekonomická data nicméně hovoří spíše v prospěch Turecka.

  • 1
  • 2
reklama
reklama