Morgan Stanley: Je čas nakupovat akcie!

| redakce

Poslední týden jsou trhy ve znamení ponuré nálady a řada burzovních celebrit začala mluvit o medvědím trhu. Analytici z Morgan Stanley k nim rozhodně nepatří a radí "vyskočit" z hotovosti a nakupovat především akcie na mladých trzích.

Americká banka Morgan Stanley v posledním reportu doporučuje nadvážit pozice u akcií z mladých trhů, které v posledních několika týdnech zažily velký odliv peněz. Analytici z Morgan Stanley tak radí zvýšit podíl akcií vůči neutrálně postavenému modelovému portfoliu z 2 na 6 procent.

Dále snížili podvážení vůči dluhopisům z rozvíjejících se zemí ze 4 na 3 procenta a celkově doporučují snížit podíl hotovosti z 5 na 2 procenta.

Modelová portfolio Morgan Stanley

Jejich býčí argumenty se opírají například o výhled růstu firemních zisků na akcii (EPS) na vyspělých trzích (MSCI ApxJ pozn. bez Japonska) a mladých trzích (MSCI EM). Růstový trend vývoje zisků, který ilustruje graf, nezměnily v posledních dvou měsících ani úvěrové problémy v Evropě, nebo fiskální utahování v Číně.

Růst zisků firem na mladých trzích

Růst zisků na akcii s sebou také přinesl pokles poměrového ukazatele P/E (kurz/čistý zisk) u akcií z mladých trhů na historicky velmi nízké úrovně.

Poměr P/E na mladých trzích
  • 1
  • 2
reklama
reklama