BlackRock: Asijské akcie už asi atraktivnější nebudou

| redakce

Joshua Crabb, investiční ředitel a portfoliomanažer BlackRock pro asijské akciové trhy, v rozhovoru pro CNBC řekl, že se dnes mnohé asijské akcie obchodují za atraktivnější ceny než během finanční krize v roce 2008. Podle něho je nyní nejvýhodnější doba nakupovat akcie emerging markets.

Mladé trhy

"Často se vracím ke slavným výrokům osobností, jakými jsou třeba Buffett nebo Rothschildové. Ti radí nakupovat, když je v ulicích krev," podotýká Crabb. "Buďte chamtiví, když mají ostatní strach."

Podle Crabba se jedna ze sedmi asijských akcií aktuálně obchoduje pod úrovní P/BV ratia (poměr ceny akcie k účetní hodnotě společnosti připadající na akcii) z roku 2008. Crabbův akciový fond Asia Pacific Equity Income Fund letos zatím ztratil 8 % (ke konci srpna).

Ani nedávné poklesy však portfoliomanažery BlackRock neodrazují od nákupů asijských akcií.

"Asijské akcie začínají znovu získávat na hodnotě. Možná krátkodobě dojde k poklesům, z dlouhodobého hlediska se však dají čekat slušné výnosy," tvrdí Crabb.

Crabb upozorňuje na to, že v Jižní Koreji je dokonce 20 % akcií levnějších než v roce 2008 (podle P/BV). Jejich aktuální ohodnocení souvisí se špatnými zprávami o globálním zpomalení, kvůli nimž dostali investoři strach z jihokorejské exportně orientované ekonomiky.

V případě čínské ekonomiky se investoři obávají nejvíce jejího "tvrdého přistání". Třetina akcií je tak levnějších než v roce 2008.

Hledá se nová Čína: Mladí dravci čekají na příležitost

  • 1
  • 2
reklama
reklama