Akcie: Jak se vyrovnat s korekcí na rozvíjejících se trzích?

| redakce

Šíření nepokojů na Blízkém a Středním východě vedlo během uplynulého týdne k výprodejům na asijských trzích. Investoři se snažili uniknout z rizikových obchodů a vybírali zisky. Očekává se, že bude zhoršená nálada na trzích dále pokračovat, navíc analytici předpovídají výraznější korekci, která postihne rozvíjející se trhy v Asii.

MSCI Emerging Market Index

"Ceny akcií na rozvíjejících se trzích (emerging markets) budou klesat. V současné době se index MSCI Emerging Market nachází na hodnotě 1 100, pravděpodobně se však dostane až pod hranici 990, podobný průběh je pro korekce EM indexu velmi typický," prohlásil v úterý na zpravodajském serveru CNBC Adrian Mowat, hlavní stratég JPMorgan pro rozvíjející se trhy a Asii.

Index mladých trhů MSCI Emerging Market Index klesl tento rok o 5,5 %, zatímco MSCI World Index, který zahrnuje akcie z 24 rozvinutých trhů, se vyšplhal o 2,2 %. Očekávání vyšší inflace a restriktivní měnové politiky tak přesouvá finanční prostředky pryč z regionu EM a podněcuje investory k hledání lepších příležitostí.

Put opce

put opce dává vlastníkovi právo prodat podkladový cenný papír za předem stanovenou cenu v den expirace (evropská opce) nebo v rámci stanoveného časového rámce (americká opce)

Mowat však připomíná, že se investoři mohou proti riziku negativního vývoje zajistit, přičemž vyzdvihuje opční trhy, jejichž prostřednictvím toho lze dosáhnout nejefektivněji.

Doporučuje nakoupit put opce na jihokorejském benchmarku - indexu KOSPI -, protože by podle něj měl v nadcházejících měsících zaznamenat pokles.

Opční obchodování pro začátečníky

  • 1
  • 2
reklama
reklama