Březen na burzách: Zvedání úrokových sazeb, silný růst kolísavosti a další "šílenosti"

| redakce

Zdál se vám únor na trzích bláznivý? Tak se připravte na březen, který bude ještě šílenější, píše ve svém výhledu stratég Marc Chandler z investiční společnosti Brown Brothers Harriman. Investoři se budou v první řadě muset vyrovnávat s růstem úrokových sazeb na mladých trzích, ale také s americkou nezaměstnaností, růstem kolísavosti a pokračováním nepokojů na Blízkém východě.

Marc Chandler

V únoru panoval chaos ve většině zemí Středního a Blízkého východu, raketově rostly ceny ropy, trhy začaly kolísat. Podle Marka Chandlera to však byla jen předehra toho, co čeká investory v březnovém obchodování.

Růst úrokových sazeb na rozvíjejících se trzích

Na mladých trzích může být veselo již 2. března, kdy zasedá Brazilská centrální banka. Je pravděpodobné, že razantně zvedne úrokové sazby. Ve stejném týdnu o zvyšování úrokových sazeb bude jednat i centrální banka v Jižní Koreji.

Růst úrokových sazeb není tentokrát iniciován překotným růstem mladých ekonomik, ale spíš obavami bankéřů z růstu inflace.

Eurozóna

Veselo bude ovšem i na vyspělých trzích. Investoři v eurozóně budou sledovat, jak úspěšné budou aukce státních dluhopisů problémových zemí skupiny PIIGS. Svoji váhu na obchodování může mít zasedání ECB a Bank of England.

Vliv na trhy může mít také zasedání ministrů financí eurozóny, které je plánováno na 14. března.

  • 1
  • 2
reklama
reklama