Tyhle investice vám za to riziko nestojí

| redakce

Na čínské akcie, stříbro a evropské akcie by podle šéfredaktora respektovaného investičního blogu Pragmatic Capitalism Cullena Roche měli investoři v současné době zapomenout. Navenek sice slibují velmi zajímavé zhodnocení, ale riziko spojené s jejich držením dosahuje extrémních hodnot.

Cullen Roche

Čínské akcie

Čínský ekonomický příběh vypadá tak skvěle, že snad není možné, aby byl pravdivý. Čínská ekonomika roste v neporovnatelně vyšším tempu než vyspělé ekonomiky, ale podle Roche začíná mít fasáda čínské ekonomika praskliny.

"Oficiální hodnota čínského HDP vypadá jako vycucaná z prstu, zemí zmítají účetní skandály a vadná monetární politika v kombinaci se ztřeštěnou fiskální politikou (v Číně nejdete opouštěná města pro miliony obyvatel) povede k silné inflaci, která může způsobit sociální nepokoje," varuje Roche. Riziko spojené s investováním v Číně je nyní enormní a většině investorů za to podle Roche nestojí.

Stříbro

Ceny stříbra rostou neudržitelným způsobem a v současné době patří mezi největší bubliny na trzích. Růst ceny stříbra v posledních šesti letech velmi dobře připomíná strmou růstovou křivku technologických akcií mezi lety 1994 a 2000.

"Budete riskovat, když vám řeknu, že potenciál dalšího růstu stříbra je během následujících tří let 30 procent a potenciál propadu 80 procent?" Roche se jen těžko může zeptat jasněji.

Aktuální cenu stříbra sledujte zde

  • 1
  • 2
reklama
reklama