Crispin Odey: Není důvod otálet, evropské akcie se dají koupit za hubičku

| redakce

Aktuální poselství od investiční legendy z londýnské City Crispina Odeye, portoliomanažera hedgeového fondu, je jasné. Investor proslul nákupem investic, kterých se ostatní báli. Proč se mu zdají evropské akcie tak levné?

Crispin Odey

"Podle mě už ty obavy trvají tak dlouho, jejich důvody jsou tak jasné a ocenění akcií tak nízké, že nastal čas nakupovat," píše ve svém nejnovějším bulletinu pro investory Crispin Odey.

Krize podle něj dojde svého řešení, což akciím pomůže. Nutná bude především rekapitalizace bank.

Právě akcie evropských bank jsou podle Odeye nejzajímavější, ale po výprodejích se mu líbí také americké finanční instituce.

Odey připouští, že ani geopolitický výhled není veselý, nicméně na současných cenových úrovních investoři mohou počítat s vysokým dividendovým výnosem. Akcie se navíc nabízejí za ceny, které zohledňují vysokou tzv. "marži bezpečnosti".

"Akcie v Evropě mají dividendový výnos 5 až 6 % a mnoho firem má ziskovou marži 20 až 30 procent. To jsou extrémně atraktivní hodnoty, které nezažila celá generace investorů. Navíc by měl pokles eura pomoci řadě evropských vývozců," tvrdí Odey.

Na levné evropské akcie jsme na Investičním webu upozorňovali o minulém víkendu

  • 1
  • 2
reklama
reklama