Připomeňme si: V květnu 2012 se Hugh Hendry bál konfiskace majetku v Evropě a že Francie za rok zestátní banky

| redakce

Spoluzakladatel a ředitel Eclectica Asset Management Hugh Hendry se během diskusního panelu na Milken Institute's 2012 Global Conference rozpovídal o svém strachu z Evropy. Nejvíce se obává možné konfiskace majetku svého i klientů.

Podle Hendryho je budoucnost měnové unie závislá na tom, jak se podaří přežít bankovnímu systému. Jeho problémy mohou prý klidně skončit znárodňováním finančních institucí v jednotlivých zemích.

"Bojím se konfiskací," vysvětluje Hendry svou nechuť investovat v Evropě. "Jde o peníze klientů i moje vlastní. Podle mě se do roka dočkáme znárodňování bank ve Francii."

Francie nepatří k pevnému jádru eurozóny, ať bude prezidentem kdokoli Francie nepatří k pevnému jádru eurozóny, ať bude prezidentem kdokoli Jednou z hlavních událostí víkendu bylo bezesporu první kolo prezidentských voleb ve Francii. Jak ale ...

Navzdory neochotě vkládat peníze do evropských aktiv manažer nabízí i strategii investování na starém kontinentu.

"Strategie je jasná: SHORT evropské banky a LONG evropští exportéři. Pokračující oslabování eura dále podpoří ty firmy, které jsou i v současnosti schopné obstát ve světové konkurenci," věří Hendry.

Evropa v recesi: Ani Německo v dubnu neudrželo vztyčený prapor Evropa v recesi: Ani Německo v dubnu neudrželo vztyčený prapor Indexy nákupních manažerů v Evropě ukazují, že byl duben opravdu hodně špatným měsícem. Klesaly napříč ...

Zdroj: Zero Hedge

reklama
reklama