sektory

Na tyto trhy se musejí soustředit výrobci chytrých telefonů Na tyto trhy se musejí soustředit výrobci chytrých telefonů

Počet lidí na Zemi překonal loni 7 miliard, internetová populace je zhruba třetinová, ale roste výrazně rychleji. Zásadním trendem v rámci spotřebitelského využití internetu je mobilní přístup na něj. A právě výrobci chytrých mobilů, které řadě uživatelů umějí nahradit funkce osobního počítače, na tomto trendu staví své strategie.

Před pár lety bailout, dnes štědré bonusy: Americké firmy odměňují manažery, jako by se nechumelilo Před pár lety bailout, dnes štědré bonusy: Americké firmy odměňují manažery, jako by se nechumelilo

Vrcholní manažeři firem, které musely být během finanční krize zachraňovány z peněz daňových poplatníků, si užívají štědrých bonusů. To vše s požehnáním amerického ministerstva financí. Takové závěry nabízí nedávná zpráva amerického bankovního regulátora.

Jamie Dimon se v Davosu opřel do politiků: "Nerozumíte byznysu!" Jamie Dimon se v Davosu opřel do politiků: "Nerozumíte byznysu!"

Jamie Dimon, šéf JPMorgan, zkritizoval v Davosu politiky kvůli novým regulacím. Nová pravidla podle něho vše zkomplikují a nejpalčivější problémy současnosti stejně nevyřeší.

5 technologických předpovědí, které letos možná přestanou být sci-fi 5 technologických předpovědí, které letos možná přestanou být sci-fi

Začátek roku je vždy dobou, kdy technologičtí specialisté předpovídají, co nás v jejich oboru čeká. Pro letošní rok se všichni shodují v předpovědi dalšího růstu prodeje tabletů. Kromě tradičních prognóz se však mezi všemi najdou i nekonvenční témata, která dokáží zaujmout.

Evropa staví hradby, světovou měnovou reformu ale neodvrátí Evropa staví hradby, světovou měnovou reformu ale neodvrátí

Bankovní unie je jen snahou posílit obranné pozice eurozóny a sjednotit velení před další velkou bitvou globální finanční války. Nic víc, nic méně.

Investoři, pozor! Pesimistka Meredith Whitney věří bankám Investoři, pozor! Pesimistka Meredith Whitney věří bankám

Meredith Whitney, nezávislá analytička známá svým skeptickým pohledem na trhy, která předpověděla problémy Citigroup s nekvalitními hypotéčními aktivy v roce 2007, radikálně změnila názor na finanční tituly. Radí nakupovat, a to hodně rychle!

Graf, který odhaluje krutou evropskou bankovní realitu Graf, který odhaluje krutou evropskou bankovní realitu

Peníze jsou v Německu, v zemích PIIGS jsou vklady rekordně nízko. Před krizí přitom rostly vklady ve všech zemích standardním tempem, od roku 2009 pozorujeme rapidní růst tempa vkladů v Německu, v Itálii a Španělsku růst stagnuje, v Portugalsku je na úrovni před 10 lety. No a Řecko, to nechme raději na jindy.

Americké banky znovu půjčují. (V) Evropě Americké banky znovu půjčují. (V) Evropě

Americké banky, pro které je stále složitější hledat kredibilní zákazníky na domácím trhu, se poohlížejí po investicích na vskutku neobvyklém místě – v dluhovou krizí sužované Evropě. V době, kdy dominují novinovým titulkům problémy se zadlužením periferních ekonomik i celé eurozóny, americké banky na krizi vydělávají. Tržní podíl ukrajují evropským bankám, na něž tlačí regulátoři s přísnými kapitálovými požadavky.

Kouzlo marží: Samsung strčí Google do kapsy. Díky Googlu Kouzlo marží: Samsung strčí Google do kapsy. Díky Googlu

Provozní zisk z mobilního segmentu společnosti Samsung rychle roste, a to především díky řadě mobilů Galaxy a rozvoji trhu s tablety. Korejská firma tímto ziskem bezpečně překonává provozní zisk jedné z největších firem na světě, amerického Googlu. Přitom největší úspěchy Samsungu úzce souvisejí s nástupem mobilního operačního systému Android z dílny Googlu.