Android: Nová dojná kráva firmy Google

| Tomáš Poděbrad

Technologický gigant Google přeměnil svůj vyhledávací algoritmus do 20miliardového podnikání. Investoři byli po celé roky s firmou spokojeni, ale pak se začali ptát, co bude dál. Google pro ně, stejně jako pro všechny uživatele internetu, má odpověď – Android.

Vyhledávač

Čísla hrají pro Google už nějakou dobu. Analytici dokonce předpokládají, že společnost by měla dalších 5 let růst 15procentním tempem. Není to sice tak razantní růst, jako předváděl Google před několika lety, kdy rostl zhruba 40procentním tempem za rok, ale i tak je stále zajímavou investiční příležitostí.

Google našel další zlaté jablko!

Firma je v současnosti jedním z největších hráčů na trhu se smartphony. Android by měl do konce roku pokrýt téměř 18 procent celkové světové poptávky. Tím by se z něj stal druhý nejlépe prodávaný operační systém, hned za Symbianem od Nokie.

Debut systému Android přišel ke konci roku 2008 a následující rok byl pro něj z hlediska konkurence velmi těžký. Společnost Verizon totiž přišla s modelem Motorola Droid a Googlu se s Androidem podařilo dosáhnout jen na 3,9procentní tržní podíl. V roce 2010 však přišla změna a Android začal válcovat obchody.

Nokia: Android brzy převálcuje Symbian

  • 1
  • 2
reklama
reklama