Volatilita trhů volá: Opakuje se rok 2008!

| redakce

Trhy stále kmitají okolo Evropy. K tomu se minulý týden přidal krach jednání americké komise Kongresu o úsporných opatřeních v USA. Výsledkem je nejistota, volatilita, obavy investorů, nechuť riskovat a hledání bezpečných investičních přístavů. Jenomže ty aby jeden pohledal. Nápadně to připomíná podzim 2008, kdy trhy po pádu banky Lehman Brothers nenašly ani jedno pomyslné stéblo, kterého by se mohly chytit.

DOW

Akcie mohou dále klesat. Poslední týdny nebyly žádná hitparáda, a pokud se například Dow bude stabilně potácet pod 11 700 bodů, "medvědí stezka" je vyšlapaná.

Den díkůvzdání: Vsaďte na růst akcií do konce roku!

Zlato je daleko od letošních (historických) maxim. Ano, "výplach na trzích se nevyhnul ani zlatu, které jindy funguje jako kotva každé rozkymácené investiční lodě. Stále je ovšem bezpečně nad 1 500 dolarů, jako "záchranná brzda" tedy zřejmě funguje.

Skvěle si stále vedou americké dluhopisy a dolar. Výnosy 10letých bondů pod 2 % jsou bezprecedentní. Ať se děje, co se děje, o americké dluhopisy je zájem.

Taková je současná situace, ne nepodobná podzimu 2008. Ale co mají dělat investoři v současnosti?

Nesledujte denní zprávy

Dlouhodobě je zbytečné se zabývat každodenními novinkami, skutečné trendy ukáže až čas. Tyto trendy teď nahrávají právě zlatu a americkým státním dluhopisům.

  • 1
  • 2
reklama
reklama