8 technologických očekávání pro rok 2012

| Tomáš Poděbrad

Technologie byly v roce 2011 jedním z dominantních "burzovních" příběhů. Obchody zaplavily tablety a chytré telefony, lidé po nich doslova šílí. Lidé pomalu zapomínají na osobní počítače. Sociální média, další technologická kapitola roku, jsou už běžnou součástí našich životů. Co přinese rok 2012, kromě dlouho očekávaného IPO společnosti Facebook?

Facebook konečně na burze

Pravděpodobnost se blíží 100 %. Podle posledních informací se firma snaží získat 10 miliard dolarů za 10% podíl, celková kapitalizace by tak při vstupu na trh byla 100 miliard. Tento gigant sociálních médií bude mít brzy přes 500 individuálních investorů, což je podle Komise pro cenné papíry hranice, kdy musí jít na burzu.

Google jde po Twitteru

Twitter je další firmou ze sektoru sociálních sítí, která si pohrává s myšlenkou vstupu na burzu. Situaci ovšem může velice rychle změnit nabídka na převzetí - Google prý za Twitter nabízí 39 miliard dolarů. Twitter byl přitom nedávno oceněn na zhruba 8 miliard. K oficiální nabídce by mělo dojít v příštím roce.

Sloučení AT&T a T-Mobilu

AT&T nedávno oznámila dohodu s americkým T-Mobilem, který chce koupit od Deutsche Telekom za 39 miliard dolarů. Transakce na jaře 2011 narazila na odpor regulačních úřadů a s největší pravděpodobností bude zrušena. Podle analytiků by ovšem ke sloučení, i když možná v pozměněné podobě, mělo dojít v roce 2012.

Apple TV půjde do prodeje

Steve Jobs tento plán odhalil ve své autobiografii. Podle spekulací by měla společnost přijít s televizním setem už příští rok. Pro nového šéfa Applu Tima Cooka by to měl být vstup na zcela nové produktové území.

  • 1
  • 2
reklama
reklama