Facebook možná koupí Twitter. Proč to neudělá?

| Andrej Rády

Facebook podle informací zahraničních médií na neformální úrovni jedná o možnosti koupit Twitter. Jenomže ve hře je také Google, který sice ve Facebooku nevidí zásadní hrozbu, pokud jde o reklamu, ale snaží se obhájit pozici lídra na internetu jako takovém. A Twitter se jeví jako jeho reálná šance na získání pozice na poli sociálních sítí.

Twitter - vývoj počtu registrovaných uživatelů

Wall Street Journal i Reuters spekulují, že se cena Twitteru v rámci jednání s Facebookem i Googlem, který s Twitterem jednal už dříve, pohybuje mezi 8 a 10 miliardami dolarů.

Přitom samotná firma netroškaří a tvrdí, že by její cena mohla jednou dosáhnout až desetinásobku této ceny. Proto to nevypadá na rychlý "deal".

Tržby Twitteru loni dosáhly zhruba 45 milionů dolarů a firma byla ve ztrátě. Pro letošní rok vedení odhaduje tržby mezi 100 a 110 miliony. Tomu by měla napomoci i jedná z novějších služeb - Promoted Trends. Tento reklamní prostor je prý denně beznadějně vyprodaný.

Chcete vědět, kam půjdou akcie? Sledujte náladu na Twitteru

Google zaplatí cokoli

Úvaha je jasná - pokud by Facebook přišel s konkrétní nabídkou koupit Twitter za 10 miliard (a pokud by na to reálně měl), dá se předpokládat, že si Google "utrhne poslední krajích chleba od úst", aby nabídl víc.

  • 1
  • 2
reklama
reklama