Velká rotace: Loňští otloukánci letos dominují trhům. Naskočte do rozjetého vlaku!

| Andrej Rády

V roce 2010 nenáviděné, letos naopak nejoblíbenější. A naopak. Bank of America/Merrill Lynch ve svém aktuálním reportu doporučuje investičně zareagovat na něco, co nazývá Velkou rotací (grat rotation). Trhy z recese táhly mladé ekonomiky, dluhopisy a zlato. Ty ovšem letos zaostávají za loňskými propadlíky - řecké akcie jsou od ledna nejvýkonnější na světě, daří se i evropským a světovým akciím. Mladé trhy brzdí obava z inflace. Roste naopak důvěra především v americké oživení, z čehož budou těžit například i tamní municipální dluhopisy. Do čeho tedy aktuálně podle BofA/ML investovat?

1. Velké firmy z S&P 500 s potenciálem růstu v zahraničí

McDonald's na rozvíjejících se trzích

Tyto firmy mají potenciál využít levně půjčené peníze k rozvoji svých aktivit v rozvíjejících se zemích. **Investoři by se měli soustředit na společnosti s tržní kapitalizací přes 20 miliard USD a alespoň 25 % tržeb v zahraničí.

2. Ropa, plyn a energetické firmy

Šéf Exxonu Rex Tillerson

Doporučení je jasné - vyplývá z možného stabilního návratu ceny ropy nad 100 USD za barel. Samotné komodity ochrání investice proti inflaci, firmy z těžařského sektoru budou těžit z vyšších prodejních cen.

Aktuální cenu ropy sledujte zde

reklama
reklama