Petr Zajíc: Rok Zajíce moc klidný nebude

| František Mašek

Investujete a hledáte inspiraci i v astrologii? Čínský rok Zajíce (hovoří se i o Králíku nebo Kočce) má být na rozdíl od donedávna vládnoucího Tygra klidnější. Předchozí roky jeho vlády ovšem naznačují, že se na to nedá vždy spoléhat.

Rok zajíce - ilustrační obrázek

Budou přát letos hvězdy investování? Nejrůznějších metod, jak získat v akciích jmění, bylo popsáno více než dost - od nejsofistikovanějších přes výběr titulů cvičenou opicí po hvězdopravectví. Kdo sází na přízeň hvězd a osudu, jistě se již zajímal o to, co přinese čínský rok Zajíce, někdy označovaný též za rok Králíka, případně Kočky, který začal3. února 2011 a trvá do 22. ledna 2012.

Horoskopy, které najdeme na různých serverech, se tu a tam poněkud liší, vzato do důsledků měl by navíc tento údajně nejstarší známý horoskop na světě platit jen pro jeho část. Bereme-li však v úvahu počet obyvatel Číny a dalších zemí, v nichž Číňané žijí, a asijské státy, které rovněž nyní slaví nový rok, situace vypadá trochu jinak. Nemluvě o rostoucím vlivu Říše středu v dalších světadílech.

Samotný Zajíc je přitom většinou opatrný, rozumný a zdrženlivý, chce žít v pokoji a pohodlí a chránit svůj klidný život, říká jeden z horoskopů. O jeho investování ovšem, podobně jako konkurenční horoskopy, prakticky nic neříká.

I obrátili jsme se na člověka, který by měl mít k odhadům, kam letos vložit peníze, velmi blízko. O názor, jak investovat v roce Zajíce (či Králíka) jsme totiž požádali portfoliomanažera společnosti Pioneer Investments Petra Zajíce.

Jen zdánlivý poklid

Bude letošní rok skutečně klidný, jak naznačují horoskopy? Zajíc s tím nesouhlasí. "Myslím, že rok Tygra byl pro investory naopak docela klidný a poměrně úspěšný. Takže bych neočekával, že bude rok Králíka klidnější," sdělil serveru Peníze.cz.

Poukazuje na mírné oživení geopolitického rizika v souvislosti se současným děním v severní Africe, které se může rozšířit do dalších arabských zemí, což je již tak nepříliš stabilní region.

  • 1
  • 2
reklama
reklama