Warren Buffett: Energetický sektor poroste

| Tomáš Poděbrad

Investiční guru Warren Buffett určuje už řadu dekád investiční trendy. Investuje do mnoha sektorů. Mezi jeho favority patří například Wells Fargo, Coca Cola, Johnson & Johnson nebo Wal-Mart. V poslední době se také soustředí na akcie firem z energetického sektoru.

Akcie těžařů

To, že je Buffett nakloněn energetickému sektoru, je patrné už delší dobu. Velkou část jeho portfolia zahrnují investice do ExxonMobil a ConocoPhillips. Přístup k těmto firmám dal Buffettovi přímý kontakt s celým ropným sektorem. Ropa však není jediná komodita, které Buffett věří.

Plyn

Tento segment má už burzovní veterán ve svém portfoliu zahrnut. Jak ExxonMobil, tak ConocoPhillips se kromě ropy zabývají i těžbou plynu. Oba giganti se stále rozrůstají, hledají a těží na nových nalezištích, a proto i Buffett věří v jejich další ziskovost.

Podíl těžby plynu na celkovém hospodaření společností se u obou zástupců těžebního sektoru pohybuje okolo 9 procent.

Berkshire Hethaway

Uhlí

Buffettova chuť investovat do uhlí se projevila v roce 2010 nákupem železniční společnosti Burlington Northern Santa Fe Railroad. Ta se totiž mimo jiné specializuje na převoz uhlí po celých Spojených státech.

Podle odborníků šlo z Buffettovy strany o jasnou investici do odolného amerického uhelného sektoru. Jak se ukazuje, investice do uhlí může být pro Buffetta dlouhodobě jedna z nejvýnosnějších. Poptávka po uhlí by totiž měla v příštích letech významně růst.

  • 1
  • 2
reklama
reklama