6 investičních nápadů pro letošní podzim: Od konkrétních akcií po realitní trh

| redakce

Na nedávné konferenci Delivering Alpha se setkal panel investičních odborníků, aby popsal současné tržní příležitosti. Jednotlivé akcie, ale i celé sektory mohou být pro někoho překvapením. V každém případě zajímavá inspirace. Seznamte se s půltuctem neotřelých investičních tipů, které nabídli členové zmíněného panelu.

Kyle Bass, zakladatel Hayman Advisors

Svět stojí na hraně propasti v podobě série bankrotů jednotlivých zemí. Pro investory je to obrovská výzva. Země dluží nejvíce v historii, pokud pomineme (po)válečná období. Státy začnou krachovat dříve, než očekává světová veřejnost.

Tip: Nákup opcí "proti" japonským dluhopisům, protože právě Japonsko bude v případě krachu Řecka dalším kandidátem státního bankrotu.

Leon Cooperman, ředitel Omega Advisors

Výnosy všech ostatních aktiv jsou tak mizivé, že investorům zbude jediná možnost, pokud budou chtít vydělat - americké akcie. Ty budou na konci roku výše než v polovině září.

Tip: Od určité doby začít shortovat americké dluhopisy (jejich výnosy jsou rekordně nízké). A do té doby kupovat tyto akcie: Apple, Qualcomm, Boston Scientific, Sallie Mae a KKR Financial Holdings.

Philip Falcone, zakladatel Harbinger Capital Investments

Ekonomika slábne, nezaměstnanost je vysoká a příjmy stagnují - to vše výrazně mění chování spotřebitelů. Lidé šetří, k čemuž patří nákupy se slevou.

Tip: Akcie Spectrum Brands.

Jak investovat a neprohrát současnou "dluhovou partii"?

  • 1
  • 2
reklama
reklama